Gdzie nosić?

Historia Komina sportowego, często określanego  przysłowiowym' Buff'em sięga 1991 roku.  Wtedy to, Juan Rojas zaprojektował produkt mający na celu chronić przed wiatrem zawodników motocrossu. Od tamtego czasu produkt ewoluował i zyskał szersze grono zwolenników w różnych dziedzinach sportu.

Nasze kominy O-polska wykorzystywane są w wielu formach ruchu i rekreacji. Często wybierane przez rodziców dla dzieci. Sięgają po nie także fani sportów rowerowych i wspinaczek górskich.


Komin sportowy nordic walking

Nordic walking, forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Komin sportowy często wykorzystywany jest wówczas jako opaska na włosy, zwłaszcza dla Pań. Panowie podczas nordic walking wykorzystują Kominy, jako osłonę przed wiatrem na szyję i uszy. Komin sportowy wykorzystywany jest również jako czapeczka.


Komin sportowy na rower, idealny pod kask

Świetny na krótkie lub długie wyprawy rowerowe. Komin sportowy okazuje się niezbędny podczas rozwijania prędkości i podmuchów wiatru narażających głowę, uszy, węzły chłonne na wychłodzenie. Rowerzyści sięgają po Komin Sportowy w celu ich ochrony przed niesprzyjającymi czynnikami pogodowymi. W wietrzny i chłodny dzień komin sportowy założony pod kask utrzymuje utrzymuje ciepło i osłania przed wiatrem. Komin sportowy wchłania także kropelki potu będące efektem intensywnego pedałowania.  Zajmuje niewiele miejsca, waży tyle co nic i stanowi  idealne rozwiązanie ochronne.


Komin sportowy do biegania

Nasze produkty docenione zostały również przez biegaczy, którzy niezwykle kreatywnie podchodzą do tematu Kominów Sportowych nadając im coraz to nowsze zastosowanie. Zaczęło się niewinnie od Kominów zakładanych na szyję w celu ochrony uszu i szyi przed wiatrem.
W chłodniejsze i zimowe warunki biegacze za pomocą Komina Sportowego zaplatają kombinację na wzór czapki, która de facto staje się dwuwarstwowym okryciem głowy. Podczas mroźnych dni Komin OP często nakładany jest w formie kominiarki zakrywając nos i usta. Maratończycy zaś podczas intensywnego biegu i uczucia gorąca w celu schłodzenia namaczają materiał robiąc sobie następnie okłady na kark i pocierając czoło.Komin sportowy w góry

W przypadku trekkingu Komin Sportowy częściej wykorzystywany jest w słoneczne upalne dni w celu ochrony głowy od nadmiernego promieniowania słońca. Fani rekreacji wysokogórskiej cenią sobie Kominy Sportowe koloru białego. Podczas spacerów górskich Komin stanowi także doskonałe źródło ochrony przed wiatrem i zimnem.  Podczas zmagań rekreacji wysokogórskich na piętrze regla dolnego, górnego czy też Kosodrzewiny, w trakcie pokonywania szlaku między drzewami Komin sportowy pełni funkcję ochrony przed owadami spadającymi z drzew. Podkreślanym atutem Kominów Sportowych przez fanów sportów górskich jest jego niewielka waga i gabaryty oraz elastyczny materiał, który dostosowuje się do obwodu głowy w związku z tym nie uciska.


Komin sportowy dla dzieci

Komin sportowy często wybierany jest przez rodziców z myślą o ich dzieciach.  Wykonany z wysokiej jakości bawełny komin stanowi doskonałą i naturalną ochronę przed promieniowaniem słońca, np. podczas zabaw na plaży, czy ochronę przed zimnem i wiatrem chłodniejszych wieczorów na zewnątrz. Dzięki właściwościom dostosowania się do obwodu głowy nie uciska.


Komin sportowy żeglarski

Silne wiatry są nieodłącznym elementem żaglowania. Żeglarze wybierając się w rejs po jeziorach sięgają po ochronę na uszy i głowę nawet w słoneczną pogodę. Komin sportowy doskonale dopasowuje się do obwodu głowy i nie krępuje ruchów.
Założony jako czapka zabezpiecza przed zimnem i wiatrem uszy i głowę. Dodatkowo zapobiega przed zgubieniem lub porwaniem przez wiatr, z uwagi na swą dużą elastyczność i funkcję dostosowania do obwodu głowy.


Komin sportowy na spacer

Propozycja na  spacery w chłodniejszy, wietrzny dzień. Komin sportowy pełni rolę ochronną uszu i węzłów chłonnych przed nadmierną utratą ciepła.


Dla kogo?

Dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W zależności od upodobań względem koloru.