Właściwości kominów

Multi funkcjonalny komin sportowy 'OP!' wykonany jest z przyjaznego i bezpiecznego dla zdrowia materiału. Odporny na mechaniczne i chemiczne oddziaływania.  Bardzo wytrzymały i przyjemny w dotyku.

Skład: 70% bawełna, 30% elastan.

Komin Sportowy 'OP!' wykonany jest w 70% z bawełny, materiału pozyskanego z naturalnych surowców roślinnych. Dzięki temu jest przyjazny dla naszej skóry i zdrowia. Dzięki dużej zawartości bawełny w kominie sportowym, nasza skóra oddycha, a pot nie jest wstrzymywany. Pozostałe 30% to elastan - dzięki, któremu komin odporny jest na rozciąganie. iezależnie od ilości prań - komin nie zmienia swojego rozmiaru.

Produkt Polski

Kominy, czy też powszechnie określane 'buffy' wykonane zostały  w całości w Polsce.
Z przodu, wyhaftowany symbol flagi Polski,  za pomocą ściegów wykonanych maszynowo igłą i nitką. Haft bardzo odporny na spieranie.


Dostępne kolory: biel i czerń

Kominy wykonane zostały w dwóch kolorach. Dzięki jednolitej kolorystyce zyskały swą popularność zwłaszcza wśród minimalistów, którzy cenią elegancję. Idealny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w zależności od preferencji kolorystycznych.


Dostępne rozmiary: Jeden uniwersalny

Materiał, z którego wykonany jest komin to w 30% elastan. Dzięki elastycznym właściwościom elastanu komin z łatwością poddaje się i dopasowuje do obwodu głowy. Ponadto nie zmienia swojego kształtu. Idealnie dopasuje się do każdej głowy!


Zalety/właściwości kominów sportowych 'OP!':
- Bardzo wytrzymały.
- Odporny na rozciąganie.
- Odporny na działanie promieni UV.
- Dość wysoka higroskopijność. Dzięki czemu wchłania ok. 25% pary wodnej bez wrażenia 'mokrego' materiału.
- Dobra termoregulacja - w zależności od temperatury chroni przed wyziębieniem lub a przed przegrzaniem.
- Bezpieczny dla zdrowia. Nie uczula i nie powoduje podrażnień.
- Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.


Wady/właściwości kominów sportowych 'OP!':
W związku z dużą ilością naturalnego surowca - bawełny w materiale, komin nie wstrzymuje potu. Dzięki temu jest bezpieczny dla zdrowia. Natomiast cechuje go dość wysoka higroskopijność. Oznacza to, że wchłania ok. 25% pary wodnej bez wrażenia 'mokrego' materiału. Powyższej 25% może dać wrażenie wilgotnego materiału. Wówczas należy zdjąć komin i wysuszyć.